Piątek, 19 grudnia 2014

Strona główna Życia Podkarpackiego

Rejestracja | Logowanie
reklama
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
reklama
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
PRZEMYŚL

Prawnicy o systemie pomocy prawnej w Polsce i na Ukrainie

24 października 2013, 13:16

W najbliższy piątek i sobotę w przemyskim hotelu Accademia 20 radców prawnych z niemal wszystkich okręgowych izb radców prawnych z Polski oraz ponad 20 adwokatów z Ukrainy, m.in. ze Lwowa, Żytomierza, Kijowa, Doniecka czy Charkowa, debatować będzie na temat funkcjonowania systemu pomocy prawnej w obu krajach.

Konferencja Krajowej Rady Radców Prawnych pod hasłem „Ponad granicami: Polska-Ukraina” będzie okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów. Strona ukraińska zaproszona została do udziału w spotkaniu za pośrednictwem organizacji polonijnych, tj.  poprzez koła Związku Polaków działające na Ukrainie. Jak poinformował radca prawny Marek Skierczyński, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie, przedstawiciele KRRP zaprezentują na spotkaniu swoje dotychczasowe doświadczenia w zakresie pomocy prawnej na forum instytucji prawnych UE.  Oprócz tego gościom z Ukrainy zaprezentowany zostanie pokaz nagrywania rozpraw i sporządzania e-protokołu w Sądzie Okręgowym w Przemyślu.

 

 

 

(U.G)

Komentarze (0)

1545Wydawca serwisu internetowego zycie.pl nie odpowiada za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Wypowiedzi naruszające zasady współżycia społecznego albo będące w sprzeczności z obowiązującym prawem - zostaną wyeliminowane. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnego komentarza. Twój może być pierwszy!